demguzar ın demliği

 1. 1
  ey demgüzar! üstte demlik kapağı çökmedikçe altta yağız çaydanlık delinmedikçe senin saçmalama töreni kim bozabilir? çinli prensesler mi?

  konuyu dağıtmayalım. necmettin çayından bahsetmek istiyorum size. kayseri'de ismini vermeyeceğim bir ilçede (bana incesu dedirtemezsiniz) ismini vermeyeceğim bir köyde (evet bunun ismini gerçekten vermeyeceğim) necmettin isminde kahvecinin sevmediği bir adam yaşarmış. kahvecinin bu adamı sevmeme sebebi tamamen duygusalmış. adam çay içer yazdırır ve asla ama asla para ödemezmiş. bunun üzerine çaycı madem necmettinden paramı alamıyorum demiş ayrı bir demlik koymuş ocağının üstüne çıraklarını orada bulunan herkesi de tembihlemiş bakın bu demlikten müşteriye vermeyeceksiniz bu sadece necmettin istediği zaman bu demlikten vereceksiniz.

  içine mi tükürmüş diye merak edenleriniz vardır 1 aydır giydiği çorabı bile demliğin içine atmış. tüm kalmış çay posalarını kahve telvelerini oralet dibini bile atmış ve necmettin her çay istediğinde o demlikten vermeye başlamış ve parayı artık söz konusu etmemiş. necmettin bundan mesut içtiği çay bedava baldan tatlı geliyor ama arada bir fark var bari şekerden çıkarayım diyor abanıyor şekere. zarar ettirecek ya bir kere.

  hikayemiz burada bitiyor zira necmettin içtiği o çaydan ölmüyor. kahveci parayı talep etmiyor. belki bugün bile gitseniz necmettin demliğinde o çay kaynıyor olabilir ölmediler hala sağlarsa. dağıtmama niyetindeyim demliğe dönelim.

  saçmalamak şaç-mak fiil kökünden gelmez. "saç" bildiğiniz bazı insanların başında bulunan kıllardan gelir. etimolojik olarak bunun izahını size ederim ama buna değer misiniz bundan emin değilim. mesela bu saçmalama oldu mu?

  beni izleyin anacımm.
  #452602 sacak alti | 3 yıl önce
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı