gülen cemaatinin cevaplaması gereken sorular

 1. 18
  cevapları tatmin etmeyen sorulardır. tebliğ ettiği iddiasında bulunan kişi ''diyalog'' kelimesi üzerinden nereye varabilir ? diyalog bilindiği gibi 2. bir sesi dinlemeyi gerektirir lakin tebliğ tek taraflıdır. bu durumda diyalog vasıtası ile tebliğ yaptığını iddia edenler ya tebliğde bulunmamaktadırlar yahut diyalogun ne demek olduğunu bilmemektedirler. yaptıkları işi bilemem lakin bu iş neticesinde hıristiyana kafir diyemeyen bundan çekinen bir kısım insanın varlığına ben şahidim. bu durumda madem soru açık değil daha sarih soralım hıristiyanlar kafir midir değil midir ?

  hem ortak bir noktada buluşmak için diyalogda bulunduğunu söyleyeceksin hem mücadele etmek için holdingleştiğini beyan edeceksin ? bunda bir çelişki yok mu mücadele senin hareket noktalarından biri değil ifadene göre senin hareket noktan ''ortak bir sözde birleşme'' hoş bu ortak sözün elest bezmindeki ''bela'' olduğunu biliyorsak yahut allah lafzının esmanın tamamını kapsadığını bundan sebeple la ilahe illallah diyenin muhammedürrasulullah demek zorunda olduğunu biliyorsak bu ortak sözden kastın ne olduğu sizce de açık değil mi yoksa farklı bir yorumunuz mu var ortak sözün ne olduğu husunda ? bu soruyu da düzenleyelim biraz daha öylece soralım la ilahe illallah diyen muhammedürrasulullah demese de olur mu ?

  müslümanlar dünya ile boy ölçüşebilecek seviyede güçlü olmadır diye cevap verilip bunun karşısına ''dilenmeyi'' koymak ile holdingleşme hakkında verilen cevap gayet tatmin edici idi. aynı samimiyeti diğer soru cevaplarında da görmek isterdik. neticede tatlı bir insanım bunu hakediyorum.
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı