antikapitalist müslüman gençler

 1. 20
  eleştirilere cevap vermeyip önyargılarınızdan kurtulmadan bizi anlayamazsınız diyen müntesipleri olan oluşum. müslüman dediğin önyargılı olur abiler ablalar haber getirene bile bakarsın kendinden mi diye ne tırnağını kafirin kestiği gibi kesersin ne onun gibi taharetlenirsin ne onun ipiyle kuyuya inersin.

  kendilerine kapitalizmin zaten antimüslim * olup olmadığı sorulmuştur. hatta bir adım ileri gidip antikapitalistlik mi önce gelir yoksa müslümanlık mı diye bile sorulabilir neticede yıllarca bu ülkede ülkücülere türklük mü önce gelir islam mı diye sordular haksız da değillerdi sen gel türk islam sentezi diye bir terane tuttur tanrı dağı kadar türk olduğunu iddia et hira dağı kadar müslüman sonra insanlar bu ne la diyince anlamıyorsunuz diye lafa giriş bu da aynı hesap beyimiz belki de turquino dağı kadar antikapitalist hira dağı kadar müslümandır.

  burada eleştiri dolaylı olarak bile olsa islamiyeti hayattan çıkarmaya karşıdır. ben laik değilim hiç olamadım evde sosyalist mutfakta kapitalist yatakta komünist olamadım benim dinim bir bütün vatan gibi parçalanamıyor dini hayat diye bir terim sokuşturdular mesela son zamanlarda sosyal hayat aile hayatı cinsel hayat bunları birbirinden ayırıyorlar neden sebep ? diyorlar ki sen riyakar olmadan yaşayamazsın ancak camide müslüman olabilirsin neyse bu mevzu uzar gider asla dönelim.

  destek arayan oluşumdur. hakikatse desteksiz kösteksiz şartsız koşulsuz tek taraftadır. adı üstünde gençlerdir. zaten bir şeyin içine ''genç'' sokmak ne onu da anlamadım ben orta yaş grubuna henüzlerde duhul etmiş bir gayrigenç olarak abinizin dediklerini bir dinleyin hele diyerek selamı çakarım.

  (bkz: entryi bir türlü bitirememek)
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı