antikapitalist müslüman gençler

 1. 15
  müslüman kesim tarafından fazlaca eleştiri aldığını düşünenler kimler tarafından sırtlarının sıvazladındığına bakmak durumundadırlar. üstelik genel kanı mürtede çıkarmak değil büyüyünce unutursun minval üzeredir. atılmayan iftiranın itiraz kaymağını yemek de nereden çıktı ?

  kendilerine yönelik genel eleştiri antikapitalist vurgusunun lüzumsuz ve ergence olduğundan gayrı birşey değildir. ayrıca eşcinsel müslüman olduğunu iddia edeninden tutun ülkücü müslümanına akp müslümanına nurcu müslümanına * kadar kimin bir hatası varsa söylemek gerekmemektedir. eğer söylenmesinin yakışık almadığını düşünen varsa sırf müslüman olduğu için dilediğince davranabileceği asla eleştirilemeyeğini zanneden varsa zaten o müslümanlığı işine getirmiş kişidir. ben antikapitalist olacağım o banko ama aynı zamanda müslümanım da bundan bir faideleneyim demektir eleştirilere karşı çıkmak.

  bak argümanını ortaya koyarsın ben de koyarım ortaya o zaman birşeyler çıkar. ben müslüman kapitalist olur demiyorum müslüman müslüman olur diyorum. ne zaman ki imanını modern çağa göre şirinleştirmeye çalışmazsın önüne ardına kelimeler getirip modern çağın düşünce ikliminde soluklanmaya çalışırsın o zaman işler sarpa sarar. sen antikapitalist müslümanım diyince biri de çıkar ben de kapitalist müslümanım der diğeri de çıkar ülkücü müslümanım der bir diğeri baş gösterir ben de eşcinsel müslümanım diyiverir aradan farkına bile varamazsın hangi oyuna düştüğünün.

  bu ülkede bunu yaptılar yıllardır. adamlar dediler ki ''ben müslüman türküm'' ulan türk dediğin zaten müslüman olur ne gereği var ama neyse yalan söylemiyor önemli değil dediler ne oldu ? aradan hazarları musevi türk peçenekleri bulgarları falan hıristiyan türk yapıverdiler sonra da türk kelimesinin manasının ırzına geçtiler peki o mananın karşılığı bulunmayınca ne oldu ? aha böyle oldu anayasadan devletin dini din-i islamdır ibaresi çıkarılıverdi.

  şimdi son paragrafta bahsi geçen türkten rahatsız olanlar aslında neden rahatsız olduklarının farkına varsınlar kendilerini görsünler. ben sırat-ı müstakim üzre olduğumu iddia etmesem nemenem müslüman olurum ? ben müslümanım ama sırat-i müstakim üzre olmayabilirim ne demektir o da bambaşka bir kafa bambaşka bir meseledir.
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı