ak parti ile türkiye gardiyanını değiştirmiştir

 1. 2
  her seçim öncesi davos tipi teranelerle spekülasyonun dibine niçin vurulduğunun kanıtı olan söylemdir. zamanında ''örümcek ağları içinde bodrumlarda namaz kılıyorduk diyen askerleri gösterip bakın şimdi dilediklerince namaz kılabiliyorlar başörtüsü sebebi ile üniversitede sorun yaşayanları gösterip bakın dilediklerince girebiliyorlar''dan başka argümanı bulunmayanların canını sıkası gerçektir.

  namaz kıldığı için zorluk yaşadığını söyleyip: ''hamdolsun şimdi böyle şeyler olmuyor'' demek kişinin namazını kıldıktan sonra tepesindeki bayrağın ne bayrağı olduğunu yediği lokmanın ne kadar helal olduğu sorgulamaması demek değildir lakin tanzimattan beri yürütülen politikalar yüzünden mi dersiniz yoksa başka şeylerden mi bilmem bir şekilde insanlar bir zamanlar sonunda başında finans olan bugünse banka olduklarını saklamayan kurumlar yüzünden mi dersiniz bir şekilde algı ''müslümanlık sadece rahat namaz kılıp üniversiteye 'demokratik bir hak olarak' istediğince girmektir''e dönüşmüştür.

  daha da derinleşelim. bugün türkiye'de islam algısı aynen hükümetin planladığınca ''ılımlı'' bir yolda ilerlemektedir. insanlar ezan okunuyor mu ? rahatça namaz kılabiliyor musun ? kızın başörtülü okula girebiliyor mu o zaman derdin ne neden emrolunduğun gibi dosdoğru olmak hakkı istiyorsun bu demokratik bir hak değil ondan sebep mümkün değil diyen bir hale gelmişlerdir.

  akp de bu durumun koruyucusu bekçisi muhafızıdır. akp muhafazakarlığı budur. daha demokratik olması sebebiyle kızını amerika'da okuttuğunu söylemekten çekinmeyen bir başbakan powerpoint efektleriyle süslenmiş sunularda yere düşmüş küçük türk bayrağını öpse ne olur ? avrupa birliğine almazlarsa almasınlar biz kopenhag kriterlerinin adını ankara kriterleri yapar yolumuza devam ederiz demek rahatça namaz kılmanın rehaveti değildir. bu namazı işine getirenlerin hedefidir.

  dış siyasete hiç girmiyorum libya'da mısır'da vesair yerde olanlar, kimlerin askerlerinin bugün orada olduğu kimlerin oranın kaynaklarından bugün daha rahat faydalandığı ortadayken ve başbakanın kimin yanında durduğu ortadayken hala özgürlük demokrasi arap baharı gibi laylaylom teranelerle birşeyi savunmaya çalışmak safdilliktir. mümin ferasetli olmalıdır. emeviler döneminde de müslüman yöneticiler vardı namazlarını kılıp oruçlarını tutan. neler olduğunu neler bittiğini saymaya gerek yok.

  (bkz: mümin ferasetli olmalıdır)

   
  tümünü göster
kukici geldi bacı