hazreti tel kadayif

 1. 32
  kendisi hiç bir tanımını silmemiştir. sözlükte bu işi yapan kişinin ''tanımları tarafımızca silinmiştir'' demesi gerekmektedir. hayır sebep de istemiyorum lakin tepki çekince topuklayan biri değilim. hiç olmadım. hatta şu an tartışmanın merkezinde ''bir yere gitmemişlik'' vardır benim için.

  gerçek hayatta fetullah gülen cemaatine dahil olan tanıdıklarına da yaklaşık 2 seneden beri ''hıristiyan mı müslüman mı'' olduklarını sormaktadır. tek kusuru nurcu ifadesini direk fetullah gülen cemaatini kast ederek söylemiş olmasıdır. yoksa bir yazıcının fetullah gülen hakkında tel kadayıfın söylediğinden çok daha fazlasını söylediğini bilir.

  fetullah gülenin bir hayalim var diye başlayan konuşmasını pek çok şakirdinden dinlemiştir. * bu şakirtlerden kimisi tüm hıristiyanları ve yahudileri de cennete sokmuştur kimi dinler arası diyalog diyerek islamiyeti tost ekmeği etmiştir kimisi edirneli william olsa fena mı olur demiştir kimisi de takiyyenin itikadi bir esas olarak almıştır. tabi ki ülküyü onun taliplerinden bağımsız olarak düşünmekte fayda vardır. lakin olan biten ardından bir de fetullah gülen cemaatine geydirmesinin açıklamasını yapmak niyetinde de değildir. bir açıklama yapılacaksa bahis mevzu cemaatin ileri gelenleri tarafından yapılması gerekir fikrindedir.

  kendisine nasıl bir hayat istersin yerine kiminle haşrolunmak istediğini sormuştur. olayı ederi budur. sürekli dünya üzerinde nasıl yaşayacağını dünya üzerinde nasıl sistemleri oluşturacağını sürekli dünya sisteminin nasıl parçası olacağını devlette yahut özel sektörde nereleri ele geçireceğini sormamıştır. bir planı yoktur gelişine yaşamaktadır. kendisinden açıklama beklenecek son insandır.


   
  tümünü göster
kukici geldi bacı