dinler arası diyalog

 1. 92
  hakikatin tek tarafta olduğunu unutup onun önüne ardına öncüller koyan zevat ile ancak kafire benzemeye yarayan bir yol olur. alanın verenin kılanın ''o'' olmadığını düşünüp ''eğer yahudi olsaydın islam düşmanı olurdun'' demek kadar saçma bir sebep bulunamaz, hz. ademin peygamber ve hepimizin atası olduğu bilinirken tutup ''yahudi olaydın islam düşmanı olurdun'' demek hz. ademin varlığını inkar etmektir, tuğladan rabler edinmektir. insan olarak doğmak insan kalmaya yeter sebep değildir. aşağıların aşağısı ile eşref-i mahluklat arasında dağlar kadar fark vardır.

  sünnette kafire karşı nasıl tavır alınacağı belirlidir şekercanlar tırnaklarınızı bile kafirin kestiği şekilde kesemezsiniz. tebliğ bir monologdur. monolog olmasının sebebi vahiy kaynaklı olmasıdır. diyalog değil. ve tüm bunlara rağmen seninle savaşanlar varsa senin onlarla allah yolunda savaşman gerekir.

  dinler diye çoğul bir durum da yoktur allah katında din islamiyettir. islamiyetten başka hak din de yoktur. islamiyetten başka ilahi din de yoktur zira islamiyet hz. ademden beri gelen tek hak dindir. ruz-i mahşerde tüm bunları ''tebliğ'' ettiğim için benden hakkınızı almak isterseniz size bir liva il'hamd sancağı mesafede olacağım. geliniz hakkınızı alınız. benden yanası helal sizin hakkınızı da istemiyorum zira.
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı