mustafa islamoğlu

 1. 75
  hakkında bu kadar tartışma olmasının boş yere olmadığı alimdir. evvela alimdir arif değildir burada kendisini anlayabilmek için alim ve arif arasındaki farkı bilmek gerekiyor irfan nedir arif kime denir ilim nedir alim kime denir ?

  kendisini üç muhammed kitabı ile tanıdım bir arkadaş illa ki okumalısın dedi şiddetle tavsiye etti lakin ben kitabın ismine takıldım ''üç muhammed'' burada muhammed olacak bahsedilen kişi ''rahmet-el'lil alemin olan küçüklüğümüzden beri efendimiz diye hitap edilen her fatihadan önce salavat getirdiğimiz kişi miydi ?

  buna vicdanım el vermedi pekala bu kitabın ismi ''hazreti muhammed'in hayatı'' türevinden birşey olabilirdi yahut ''siyer yazımındaki hususlar'' gibi birşey burası önemli değil bir kitap yazılacaktı basıldığı zaman düzeltilmesi imkansız birşey ve ismi ''üç muhammed'' olacaktı.

  bu durumu göz ardı edemedim tamamen ''efendimi ne kadar sevmeye çabalasam ne kadar sevmek gerektiğini söylesem yine de yeterince olmaz'' anlayışından kaynaklı.

  sonra mustafa islamoğlu talebeleri vasıtası ile sohbetlerini dinledim onların da sohbetlerini.. ana husus tevhid idi her an şirke düşülebilirdi mümin ferasetli olmalıydı gibi şeylerden bahsettiler sonra türkiye'deki tarikatlerden bahsettiler tamamını mürted ettiler islam halkasından bir köşeye fırlattılar

  fırlatılan bu güruhun içinde yer almama rağmen sadece kitaplarını okumayıp sohbetlerini dinlemeyerek onun talebeleri ile bu hususları konuşmamak sureti ile kendimce bir protesto geliştirdim ne olsa onun da kendince bir halkası etkilediği bir çevre onun etkisi ile namaza oruca başlayan insanlar vardı bunları kendi gözümle de müşahede ettim bu da bir hizmettir bu insanın bana ne dediği beni nereye koyduğu önemli değil diye düşündüm ve tahammül ettim.

  özetlersek gerekli cevaplar kendisine veriliyor bu hususta tek çalışan kişinin de cübbeli ahmet hoca olduğu düşünülmesin işin medyaya yansıyan kısmı o tahammül edin gitsin yahut sohbetine gidin birbirinizi yemeyin benim yoğurdum ak diyerek.
   
  tümünü göster
kukici geldi bacı