ayrılan sözlük yazarlarına açık çağrı

 1. 37
  su çok güzel gelsenize minvalindeki istekler bütünü. arada gelin yazın ne olacak ki? en olmadı bay ego'nun fakeleri olarak geri dönün bari.
  #444430 sacak alti | 5 yıl önce
   
 2. 36
  eğer lord of empires bensem bu bir emirdir geri dönüp siyasete karışmadan mizah yapınız veya tanım girip fikir belirtiniz. yok eğer lord of empires siz iseniz o zaman ben kimim?

  ayrıca bu çağrı ayrılmayıpta uğramayanlara da gelsin.

  #395449 lord of empires | 7 yıl önce
   
 3. 35
  icabet ettiğimdir.
  #357343 natrium | 9 yıl önce
   
 4. 34
  çağrı atmayın mübarekler arayın sorun
  #357342 gugum | 9 yıl önce
   
 5. 33
  şarkısı vardır.

  sensiz ben nefes alamam
  buralarda hiç duramam
  tek başıma yalnız kalamam...

  senin tanımlarını özledim
  hep nick altını gözlerim..
  götür beni gittiğin yere..

  viva göçer
  #357305 viva la anarchy | 9 yıl önce
   
 6. 32
  ellerinde kur'an, kollarında nikotin bandıyla dışardaki insanlara dokunuyorlarsa gelmesinler.yok artizliğine yapıyorlarsa yine dönmesinler.
  buradan önceden kovulmuş biri olarak söyleyebilirim ki,yönetici tayfasının şutlanmasıyla gittilerse ve yöneticiler artık eski olmuşsa dönsünler.ben gurur yapmadım,belki yapmalıydım ama bu bir tepki sözlüğüyse tepkilerinde sebat etsinler.

  zorunlu açıklama:eski nickim; bisi diycem abii
  #357302 tefekkur ederim | 9 yıl önce
   
 7. 31
  (bkz: meyil adresim sensin)
  adına ayrı kampanya başlamadan gelmeyecekmiş biz öyle duyduk. bizim adımız araya kaynadı senin mahlas tek tanımda dedik ikna edemedik, kampanya da kampanya... başlatıyorum kampanyayı. meyil adresim sensin gelene kadar tanımlarıma smiley koymuyorum... *
  #357086 adeviye | 9 yıl önce
   
 8. 30
  ayrılan sözlük yazarlarının neden ayrıldıklarını girilen entrylerle anlaşılmasına neden olan çağrı.hep hep söylenir ya sanal ortamlarda 'ya yu arkadaşım sanal ortam burası sanal' sözlük mü kapadın sen, sen ve ergence oluşturduğun bir kaç akadaşına mı ait ki burası yenilerin yetersizliğinden dem vuruyosun.yeni adam, adı üstünde yeni.isterse başka sözlükten ayrılıp gelmiş yılların sözlükçüsü olsun burası için, mürteci sözlük için yenidir.sen eskiysen ve daha kaliteli yazdığını düşünüyorsan yeniye sözlük yazarlığını öğretmekte senin vazifen.kimse sözlükçü olarak doğmuyor değil mi? madem yeniler yetersiz ve burası kardeş mekanı, sımsıcacık bir aile mekanı eskileri anıp durmak yerine yenilere nasıl daha iyi olunur konusunda yardımcı ol.evet kaliteli eski sözlük yazarları keşke hiç gitmese hep yazsalar,birşeyler yapılsa ve hepsi geri gelse.* ama eskileri çağırırken yenilerin eksiklerini söylenmenin mantığı da nedir?* ha diyorsan ki burası bir kaç arkadaşın takıldığı mesajlaştığı bi yer olsun.peki o zaman tamam.kolay gelsin.*
  #356922 huuma | 9 yıl önce
   
 9. 29
  (bkz: #356781/">#356781) numaralı tanımda marulcan'ın dediği tam da benim söylemek isteklerim aslında.

  --- alıntı ---
  işte sözlük yazarlarının dönüşü böyle bir hava estirdi. bir kısmını hiç tanımam, bir kısmı ile bir kaç mesajlaştığım belki olmuştur ya da olmamıştır. ama az önce bahsettiğim gibi, babamla da pek bir şey paylaşmazdık ama mesele zaten bir şey paylaşmak değildi. böyle güzel insanlarla, aynı evin içinde bulunduğumuzu bilmek yetiyor insana. sözlük bahane hocam, aynen çikolatalar gibi.
  --- alıntı ---

  bu hayat, hele ki istanbul'da yaşamaya çalışmak, selamı sabahı bile elimizden aldı. burada olmak, en çok da bunun için önem kazanıyor. bunu sen de biliyorsun... geldiğinde buralar gül bahçesi olmayacak elbette. ne sen bize hayatın sırrını vereceksin, ne de biz sana. ama burada olacağız. adımızı gördüğümüzde gönlümüz genişleyecek... burada açmayan güller gönlümüzde yeşerecek, emin ol...
  #356921 esrar | 9 yıl önce
   
 10. 28
  #349403

  bir şeylerin eski haline dönme ihtimali bile ne güzelmiş yahu... hani bir konu araştırırken, ben gelip sözlükte natrium yazmış mı bu konuda diye bakarım. sevimer ablam yazmış mı, zaloglurustem yazmış mı diye bakarım falan...

  eski yazarların özlenmesi yenilerin yetersizliğinden çok eskilerin bilgisine ihtiyaç duyulması ile alakalı bir durum aslında. yoksa hepimiz yeni yazarların en sevdiği şarkıları, en takdir ettikleri insanları çok merak ediyoruz tabii ki...***

  hepsi hoşgelmiş, iyi ki gelmiş... büyükleri gelince insan daha çok yazmak istiyormuş demek ki...*
  #356875 saintmary | 9 yıl önce
   
 11. 27
  kimse alınmasın gücenmesin. şu sözlüğe tek tanım emek vermiş herkesin dönmesini isterdim. ama bazılarının yeri ayrıdır bende..

  bunların en başında natrium gelir.
  #356788 maruladam | 9 yıl önce
   
 12. 26
  (bkz: tülay geri dön) **

  eski olmama rağmen rastladığım tanımlardan mütevellit, "keşke gitmeselermiş" cümlesini sık sık kurduğum yazarlardır.gelseler,yazsalar, okusak pek güzel olur.
  #356748 dutyemisgeveze | 9 yıl önce
   
 13. 25
  (bkz: ayrılan sözlük yazarlarını çağırmak isterken yeni gelenleri unutmak) *
  #356741 huuma | 9 yıl önce
   
 14. 24
  (bkz: cem sultan) biraz daha dinlenip gelecekmis. biz öyle duyduk. * * *
  #356740 hypotenuse | 9 yıl önce
   
 15. 23
  imkansız ama heyula da gelse mesela. nas var bi de o gelse o da iyi olurdu. * ve mürteciyi mürteci yapan ben ve luppiye gelse ne iyi olurdu..
  ha bi de fukaraca da gelsin.
  #356732 fukaraca | 9 yıl önce
   
 16. 22
  (bkz: truth)
  #356712 viva la anarchy | 9 yıl önce
   
 17. 21
  onu kimse merak etmiyor ama olsun:
  (bkz: ese)
  candır o..
  rüşvet olarak çay yaptım, dayanamaz gelir...
  #356703 adeviye | 9 yıl önce
   
 18. 20
  (bkz: natrium)
  #356700 -sessiz- | 9 yıl önce
   
 19. 19
  hatır kelimesini bana idrak ettiren davettir. zira hayatımda ilk kez bi insanın hatrı için bişey yaptım. * * * *

  hatrından çok hakkı var üzerimde esrar abimin.
  buyur diyip geldik.   
 20. 18
  ne varsa eskilerde var deyimin bir tezahürüdür. haklıdır. her çığrın, akımın, oluşumun en sağlam ve nitelikli kalemleri ilk örnekleridir. herkes konuya dair bildiği örnekleri sıralayabilir.
  kıskanmıyor değil genç* yazarlar ama yeni olmak da güzel. hiç değilse gençlik ve acemilik gibi sevecen bahanelerimiz var.
  çağrıya icabet eden murakabe kalemi ve adeviye hoş gelmişler evlerine.
  #356698 spartacus | 9 yıl önce
   
 21. 17
  (bkz: kendieksenietrafindadonenadam)
  #356697 viva la anarchy | 9 yıl önce
   
 22. 16
  yeni yazarların yetersizliği gibi bir durum asla yok. çünkü yazarların yeterli olacakları bir durum yok. sözlükte yeterlilik diye bir kavram yok. eskiler ne kadar kıymetli ise yeniler de o kadar kıymetlidir. eğer mevcut olanlar kıymetsiz olsaydı, biz de giderdik değil mi?

  gelen yazarlarımıza da beni kırmadıkları için minnettarım. var olsunlar...
  #356688 esrar | 9 yıl önce
   
 23. 15
  esrar abimiz davet eder, ev sahipliği sözünü de böylece vermiş olur da gelmemek, davetine icabet etmemek olur mu deyip murakabe kalemi'nin peşine düşüp, zerre'nin açtığı kapıdan girerek emir telakki ettiğim davettir.
  (bkz: gidememek)
  #356685 adeviye | 9 yıl önce
   
 24. 14
  (bkz: adeviye nin dönüşü)
  #356682 zerre | 9 yıl önce
   
 25. 13
  anlaşılan o ki aynı zamanda buraya yakışmayan yazarlara da kapıyı gösteren bir serzeniştir.
  #356652 usturublu | 9 yıl önce
   
. . .