game of thrones

 1. 1
  bir cnbc-e dizisi. *

  yesilurl.com/...

  edit: link düzeltildi.
  #371541 sohrap | 8 yıl önce
   
 2. 2
  şimdilerde 2. sezonu yayınlanan bir dizi. winter is coming deyimi bu dizi yüzünden türkçeleşebilir. zaten 7 göbek sonra tüm bu dizilerle birlikte yepyeni bir dil oluşurmuş yepyeni deyimler ortaya çıkarmış gibi geliyor. *
   
 3. 3
  artık insanlar dizi değil bir şeylerin hayatlarını izlemek, onlara baştan sona kadar şahitlik etmek istiyor galiba. bu fikir bana uzunca bir süre yayına devam eden naruto shippuuden'den sonra geldi. naruto'yu da çocukluktan beri izliyoruz. adam oldu hokage olacak zibidi. game of thrones'ta da
  --! spoiler !--
  ejderhaların, ak gezenlerin hikayeleri en baştan alınıyor.
  --! spoiler !--
  aha buraya yazıyorum. bu dizi de lost gibi sürükleyecek ama lost'un yaptığı gibi dımdızlak bırakmayacak bizi.

  ha unutmadan winter is coming!
  #375753 fear of the shark | 8 yıl önce
   
 4. 4
  müziği alıp götüren bir dizidir. yolda ıslıkla söylüyorum ben bunu. fivt fitifit fit fitifit fiiiiit fiiit fit fiti fit fiti fit...
  (yesilurl.com/...
  #375754 fear of the shark | 8 yıl önce
   
 5. 5
  karakterlerin hayatları bir kaç koldan anlatılmasıyla gayet sürükleyici, akıcı ve meraklandırıcı ** dizi. *kitap uygulanabilirliği ölçüsüyle gayet iyi uyarlanmış. ayrıca yazarın * gayet tarihle ve doğu kültürüyle de alakadar olduğunu söylemeden edemeyeceğim. hatta birinci sezonun son bölümünde khal drogo büyücü tarafından kan büyüsüyle lanetlendiğinde, büyücü khal drogonun yeniden ne zaman iyileşeceğini kur'anda ki kıyameti tasvir eden ayetlerle açıkladığını fark etmiştim. *

  yesilurl.com/...

  when sun rises in the west and sets in the east*
  when the seas go dry*
  when the mountains blow into wind like leaves*

  edit: link düzeltildi.
  #376030 veled | 8 yıl önce
   
 6. 6
  tinyurl.com/...

  edit: link düzeltildi.
  #392865 sohrap | 7 yıl önce
   
 7. 7
  uzun süredir arkadaşım için torrentten indirip izlemediğim diziydi. diziler kanserojen olduğu için hep mesafeyle yaklaşırdım. bir gün torrentten indirecek bişey bulamadım iş olsun diye üç sezonu da indirdim. her bölümü sıradan kült bir filmden daha kaliteliymiş. velhasıl üç gün yemedim içmedim bitti de canımı kurtardım elinden.
  #401096 bay ego | 7 yıl önce
   
 8. 8
  uzun süreli bekleyişten sonra dördüncü sezon birinci bölümü yayınlanan dizi.
  #418043 ubeyit hatipzade | 6 yıl önce
   
 9. 9
  nisan geldi resmen hala kışı getiremedi adamlar.
  #418048 bay ego | 6 yıl önce
   
 10. 10
  nerde eskiler, tarihi olaylar, onların ilginç anlatımı varsa, cnbc-e de hemen alır yayınlar dizileri. merlin bile ne izleyici kitlesi buldu kendine cnbc-e sayesinde. evet önce merlin'e asılıp, sonra kralla evlenen o hizmetçi kız faciasından sonra bıraktım izlemeyi. * *

  game of thrones, pek namı duyulmadığı sıralarda izleme şansına sahip olduğum dizilerden. elbette tv'de dizi takip etmek en zor eylemlerden. reklamıydı bilmem nesi idi derken, hevesi kaçıyor insanın. üşenmeyip bölüm bölüm izlenmelik film kalitesinde dizi yapmış adamlar. ben hala minnak kız arya'nın, babasının intikamını almak için westeros'u, kılıçtan geçireceği kanısındayım ya neyse.

  joffrey lannister istisnasız şimdiye kadar izlediğim her bölümde tabiri caizse ümüğünü sıkmak istediğim velet. bu isteğimi gerçekleştirmek için heveslenen arya stark'ım olduktan sonra gözüm açık gitmez şükür.
  #418293 heyula | 6 yıl önce
   
 11. 11
  sadece tek bir tanrı vardır, onun adı da ölümdür. bizim de ölüme söylediğimiz tek bir şey vardır: "bugün olmaz."
  #428527 bay ego | 6 yıl önce
   
 12. 12
  trt tarafından jenerik müziği otantik bir şekilde coverlanan mükemmel ötesi dizi.

  [www.facebook.com/...
  #431024 bensaksidegilim | 6 yıl önce
   
 13. 13
  ekşiciler öyle bi eleştiriyor ki boşverip yeni sezonunu hiç mi izlemesem diye düşünüyorum. inşallah ekşicilerin her haltı eleştirme hastalığına kurban gidiyordur. eğer haklıysalar yapacak bişey yok. izlenebilir tek dizimiz de yalan olmuştur demek ki.
  #439267 bay ego | 5 yıl önce
   
 14. 14
  ekşideyken eskiden yerden yere vurduğum ekşicilerin ise manyak mısın dediği dizi. diziyi tabi karı sahnlelerine en psikopat zevk detayını atamayıp ama nedense savaş ortamını karakterlerin ikili üçlü dövüştürmesiyle geçiştirmesinden eleştirmiştim. lord of the ringsi örnek verip ne kadar ahlaka uygun aynı zamanda savaş sahnelerinin hakkını verdiği için neden bu öyle diye eleştirdim. şimdi i bakış açım ise lord of the rings tamamen fantezi özellikle artık hobitle gençlere hitap eden çocuk masalı olamaya doğru ilerleyen peter amca uyarlaması olduğunu düşünüyorum game of thrones sa abilere ablalara hitap ediyor kısaca etmek istiyor. dizi kısaca ben mature olucam diye kasıyor zevk sefa tarkanın karıları üst katta götürüp sonra islam alemini kurtarması gibi bir şey izlettirmek istiyor çünkü zaten ortaçağ böyle avrupada ama işte amerikalı olunca kafa demek ki atalarından gelen silah at avrat yaşantısı özentiliği game of thronesta vucut buluyor. dizi size en değerli ortamını da izlettiriyor en çöp taht oyunları yatak oyunlarını da bu ikisinin oranına göre kalite çıkıyor işte. erkek dizi olarak nitelendiği için nerdlerinde ilikileri fazla olmadığı için karı sahneleri fantesizi hiç bitmiyor işte hatta bunlardan doalayı karakterler yolculuğa çıkamaz oldu bir ara. birde herkesi öldürmek hiç bir karakter ana değildir gibi bir teması var işte ki buda tutmuyor çünkü bazı ortamlara sokmadığı iki üç karakteri var. insan üzülüyor tabi john snowun karda kışta yolculukta geçireceği süper epik maceralar çekebilecek kalite olan bu dizi aryası olan bu dizi prenseslerin kayınvalideleriyle oğlancı oğlunun entrikasını izlettiriyor genelde. şuan 5 sezon mu ne geçti sanki 3. sezonda gibi. bazı sahnelere çok para harcayıp daha fazlası yetmedi hadi yatağa diyor hep. halbuki sexi kullanan çok daha iyi ortaçğ fantezisi olan yapımlar ve bunlar savaş ortamını da veriyor bunu yapan en iyi şey game of thronesta değil. yatakda en iyisi değil savaşta değil epik hikayede değil aşkda hiç değil değerli bir yapımda fanlarının iddia ettiği gibi böyle bir şey gelmedi gelmeyecek bir yapım değil işte lost değil mesela.
  #439269 strangermoon | 5 yıl önce
   
 15. 15
  o son kralı öldürmeyeceklerdi.

  (bkz: hepimiz joffreyiz)* * *
  #439286 murteciler krali | 5 yıl önce
   
 16. 16
  her saniyesinde "adam bunu nasıl kurgulamış acaba?" diye düşündüğüm dizi. oyunculara veyahut sahnelere değil, yazara hayranım.
  #439287 pisekar | 5 yıl önce
   
 17. 17
  atatürkün ileri görüşlülüğü kadar olmasa da

  #371542

  bunun haricinde yeni sezonu 2. bölümünde vukuu bulan önemli olay sayısı 2 sezon toplamından bile fazla galiba. ayrıca hodorun geçmişte konuşabildiğini öğreniyoruz bence pek çok şeyden daha büyük bir gelişme bu.
  #446361 sacak alti | 4 yıl önce
   
 18. 18
  koltukname'ci arkadaşların, karakterlerine göre yapılmış kitap tavsiyelerini paylaştıkları dizi.
  meraklısı için [koltukname.com/... şurdan].
  #446369 esra rengiz | 4 yıl önce
   
 19. 19
  westeros'ta yaşayan başlıca hanedanları şu şekilde olan dünya:

  (bkz: arryn hanesi)
  (bkz: baratheon hanesi)
  (bkz: targaryen hanesi)
  (bkz: stark hanesi)
  (bkz: greyjoy hanesi)
  (bkz: lannister hanesi)
  (bkz: tully hanesi)
  (bkz: martell hanesi)
  (bkz: tyrell hanesi)
  #447410 sacak alti | 4 yıl önce
   
 20. 20
  7. sezonu 2017 temmuz ayında başlayacak deniliyor. ölmez sağ kalırsak demirdoğumlulara destek kabilinden seyredeceğim zira ölen bir daha ölmez. şu sözün güzelliğine bakın bir de diğer ailelerin sözlerine. yok kış geliyor yok aile görev onur yok ateş ve kan yok güçlenerek büyür... yaşasın pyke adası
  #452265 sacak alti | 3 yıl önce
   
 21. 21
  7. sezonu 7 bölüm 8. sezonu sadece 6 bölüm olacakmış imdb ye göre.
  george r.r. martin tombalağı yemekten zaman ayırıpta kitaplara devam etmemiş olmasının sonucu böyle oldu maalesef. ya da hasedinden, lan biz yazıyoruz yazıyoruz kimse okumuyor herkes diziyi izliyor bi enayi ben miyim diye inadına yazmıyor da olabilir.
  ama diziyi yapan adamları cidden takdir ederim ki 50 bölüm çekseler bile bir şekilde izlenmeyi başarıp paralarını misliyle kazanabilecekken böyle bir yol tercih ediyorlar.
  #452275 bay ego | 3 yıl önce
   
 22. 22
  tv tarihinin en çok izlenen dizisi malum.tabi durum böyle olunca oyuncuları da tv tarihinde en çok kazanan oyuncularmış.
  kurgudaki 5 ana karakter bölüm başına 9 trilyon gibi bir şey alıyor diye duydum dedim tövbeler olsun bu nası iştir?çok fazla para,baya çok,harbi çok yani.
  #452285 morfeus__ | 3 yıl önce
   
 23. 23
  7. sezonu 7 bölüm olacak bir dizi için ilk bölüm sıfır aksiyonsuz geçti. spoiler demeden spoiler veririm zaten sözlük nüfusunda bu diziyi seyreden 3-5 kişi vardır. neyse 7. sezon 1. bölüm niçin çekildiği anlaşılmayan bu kadar beklemeye böyle bir bölüm mü gelecekti diye can sıkan birşey. yani karakterlerimizi bıraktığımız yerde bulduk. deneris zaten westeros'a yelken açmıştı geldi şimdi dragonstone'a john snow king of the north olmuştu hükmediyor işte kendince. tazıyı gördük galiba eğlenceli tek kısmı buydu ateşten korkan birinin ateşetapanlar ile bir yolculuğa çıkmasının absürtlüğünden dem vurduk. fragmanda sersey lenistır her taraf düşman falan demekteydi o durumun altını çizdiler arya desen 6. sezon sonunda frey kesmeye başlamıştı 7. sezon ilk bölümde de aynısı oluyor. sam desen oldtown'da "üstad" olacak güya onların hizmeti ve lağımcılık ile meşgul 5 dakikaya yakın sam'i gösterdiler mesela tabak koyuyor tabak alıyor işte temizlikti hisar işleriydi uğraşıyor ve stannis reisin yıllar önce her yerde söylediği westeros'un neredeyse 4 te 3'ünün bildiği "ejderha kayasındaki ejdercamı" muhabbetini öğreniyor. yani bunun için o kadar pislik temizlemeye gerek yoktu be. westeros coğrafyası dersinden 45 alan herkes bilir ki ejderha kayasının altında zengin ejdercamı yatakları vardır. mesela kasterlirock dediğimiz lenistır yerleşkesi de zengin altın rezervleri ile bilinir. kuzey, westerosun ağaç ahşap işçiliği ihtiyacını karşılar menzil tahıl ambarıdır bir nevi konyası yani oraların uzatmaya gerek yok 8 tane bölüm olacaksa 7. sezon ilk bölümünde işleri bu kadar ağırdan alırsan kalan 7 bölüme birşeyleri sığdırmak için anca ejderhaları ortama salar milleti cayır cayır yakar yandı bitti kül oldu diye olayı losttan beter edersin. he bana kalsa uzasın kitaba sadık kalınsın kalesi bir kereye mahsus olarak yanmamış olsun. ormanın çocukları ölmesin şeker de yiyebilsin stannis reis baratheon bayraklarını her yerde dalgalandırsın demirdoğumlular ekilen tohumlara çullansın... ama nerede varsa yoksa deni'yi bin kişi ile yangına sok hepsini yak deni'yi serbest bırak en az 3 kere falan yaptılar bunu şaka maka. bakalım ben 7. sezonda da hbo'ya yaraşır kocaman bir yangın içinden çıkan deni bekliyorum. beklemiyorum gerçi ama yapacaklar ellaam.
  #453628 sacak alti | 3 yıl önce
   
 24. 24
  ülkede her beş kişiden en az üç kişinin izlediği dizi. dün akşam sezonun ilk bölümüyle tekrar sosyal medya camiasını yerinden oynatmıştır. *
  #453632 mecnune | 3 yıl önce
   
 25. 25
  büyükşehir belediyesinin reklamından spoilerini yediğim vakidir.
  #453638 bay ego | 3 yıl önce
   
. . .