game of thrones

 1. 36
  Final sezonunun senaryo sızıntısı nedeniyle senaristlerin saçmaladığı yapım. bir çok karekterin ölümü aceleye getirildi. Dizinin final bölümü ise tam bir hayal kırıklığı.


  -- spoiler --


  Lan bari ejderyayı Jon Snow alsaydı


  -- spoiler --

   
 2. 35
  final sezonu üçüncü bölüm itibariyle daha fazla nasıl batırabilirler diye düşünürken sizin hayallerinizin ulaşamadığı yerde biz dizi çekeriz demişlerdir. yani daha fazla nasıl batırabilirler diye bakacağım demiştim ve gerçekten hakkını verdiler bu dediklerimin. acaba bundan daha iri batırabilirler mi? bunu merak ediyorum şimdi ne yapsalardı daha beter batırmış olurlardı aklıma birşey gelmiyor.
  #456646 sacak alti | 1 yıl önce
   
 3. 34
  final sezonu ile iyice batırmış dizi. seyredilecek tarafı kalmadı. son altı bölüm bakalım daha beter nasıl batırabilirler diye bakacağım artık.
  #456638 sacak alti | 1 yıl önce
   
 4. 33
  son sezonda kalitesi iyice düştü. izlerken pek çok yerde ya bırak arkadaş ne biçim olay bu diyerek ileri sardım. o derece yani.
  bir de eskiden olaylara "hadi lan", "tüh be" filan derdik sonra ters köşe olurduk aynen sevinilen durumlarda da ters köşe olma durumu çoktu. ama şimdi ters köşe yapsa bile önceden aha burada bir dümen var ama sağa mı yatar sola mı diye olayı dikkate alıyoruz ve bu hoş değil. sürpriz değeri kalmadı.
  #454432 bay ego | 3 yıl önce
   
 5. 32
  malayanidir. içinde barındırdığı erotizm şiddet vesair değil asıl meselesi "malayani" olmasıdır. otobüse biniyorum aynı erotizmi çok daha fazla yaşıyorum iki sevgili otobüse binince. o yüzden müslüman gözüne sahip çıkmalı demeden evvel müslüman haysiyetini korumalı demek gerek. yoksa görüntünün üç boyutlu olmadığı için gerçek olmadığını başörtülü kız arkadaşının saçını webcam'dan açtıran kişilerin varlığını da unutacak değilim. o saçlarını açan kızların da varlığını unutacak değilim. yani bu ne böyle cıblaklık demek bir islamcı davranışı, bunun "gerçek" görüntü olmadığı için "haram" olmadığını iddia etmek başka bir islamcı davranışı. ben ikisinde de değilim. bu malayani başka bir özelliği yok tıpkı seyrettiğiniz bambaşka bir film gibi tıpkı arkadaşlarınızla ettiğiniz lüzumsuz bir sohbet gibi tıpkı saçma sapan bir kitap okumanız gibi kahve içip laklak etmeniz gibi. he laklak ederken dedikoduya gıybete giriyorsanız o daha feci birşey.

  diziyi savunacak değilim. kendi içindeki mantığını yerle bir ettiler. ortaçağ karanlığı sevenler için realizm dersleri gibi olan dizi kendi içindeki "klasisizmi" bırakıp "romantizm"e geçti oradan bir realizm doğar mı buna zaman var mı bilemem ama durum bu.
  #454315 sacak alti | 3 yıl önce
   
 6. 31
  bu kadar reklamı yapıldığına göre bir mürtecinin izlemesinde sakınca olmayan dizi. *****

  (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
  #454313 demguzar | 3 yıl önce
   
 7. 30
  6. bölümünü de erkencecikten sızdırmışlar ancak ben böyle bozan bir dizi ben bu derece bozan bir mantık bilmiyorum. diziyi sevenleri ekrana kitleyen şey taht oyunlarını bilmiyorsan ölürsün muhabbetinin daha ilk sezonda gerçekleşip eddark stark'ın kellesinin uçmasıydı. böyle bir realizmden dizi asla yanmayan denilere boğulmayan snowlara imkansız bir göreve gidip içlerinden sadece tanınmış 1 (yazı ile bir) (rip toros) kişinin ölmesine kadar gitti. anladığım kadarı ile corç arar martin (bence böyle daha güzel) bana paramı verin istediğinizi yazın falan demiş ve diziyiden kazanacağını kazanıp bırakmış. bence seyretmiyor bile kitapları aldılar da ne yapıyorlar acep diye.

  bir kuzgun saatte 1500 kilometre hızla doğu gözcüsünden ejderhakayası'na haber götürüyor aynı anda ejderhakayasından çıkan bir ejderha saatte 2500 kilometre hızla duvarın ötesine uçup binicisine zarar vermiyorsa ne yapacaksın? hiçbirşey. kitapların tamam olmasını bekleyip oradan devam edeceksin. neticede stanis reis kitaplarda hala yaşıyor! tek gerçek kral olarak.
  #454311 sacak alti | 3 yıl önce
   
 8. 29
  büyük göbüş, george r. r. martin yemek yemekten fırsat bulup hikayeyi yazmaya devam etmediği için senaristlerin zavallı hayal gücüne biz got severleri emanet etmiştir. haliyle son iki sezondur pek tat vermemesi ve giderek daha atraksiyonlu ama derinlik ypksunu hal alması beklenmedik değildir. ama ne olursa olsun büyük dizidir. got dan önce ne yerli ne yabancı dizi izlemişliğim yoktur ama got izlenir. ne olursa olsun.
  #454100 bay ego | 3 yıl önce
   
 9. 28
  ne olduğunu bilmediğim şey. dizi miymiş.*
  #454093 demguzar | 3 yıl önce
   
 10. 27
  7. sezon 4. bölümü ile milletin süperdi überdi dediği ama bazılarının yine mel mel ekrana bakmak sureti ile bitse de gitsek triplerine sokan dizi. bakın böyle birşey yok tatlı bastard'ımız kuzeyin kralı jon snow ateşgeçirmez yanmaz yapışmaz teflon yüzeyli ejderhaların anası direwolfların halası deni ile mağarada konuşuyor mağaradaki çizimleri gösterip: ormanın çocukları çizmiş bunları" diyor deni de he öyle mi o zaman bana diz çök de ne kadar akgezen varsa analarını ağlatalım diyor. cidden ne seyrettiğinize bir bakın ve ona göre konuşun. ayıp diye birşey var. kitabı geçti dizi ve kendi içindeki realitesini yitirdi. ucuz arkadaş ucuzluk akıyor diyaloglardan!
  #454092 sacak alti | 3 yıl önce
   
 11. 26
  dizi diye seyrediyoruz ama ilk sezonlardaki tadı heyecanı kalmadı. fantastik bir dünyanın kendine göre fantastik bir ilerleyişi vardır. atıyorum mesela örümcek adam ağ atabiliyorsa ağ atar özelliği budur quicksilver çok hızlı hareket ediyorsa onları yapar. şimdi gelelim game of thrones alemindeki türlere.

  evvela ilk insanlar andallar dotraklar dornelular hasılı ana temamız insan üzerine. bunların hepsi 46 kromozom taşıyan homo sapiensler özellikleri bizimkilerle aynı (tamam)
  ormanın çocukları var bunlar tür olarak insan değil başka bir tür. özellikleri ne tam olarak bilinmiyor. (tamam)
  warglar var. bunlar hayvan zihnini ele geçirebilen ve ilk insanlar ile ormanın çocuklarının birbirleri ile etkileşim haline geçtiğinde ortaya çıkan "insan" üst türü altında incelenebilecek ama hayvan zihni ele geçirebilme özelliği olanlar. (tamam)
  devler var. sonuncusu "battle of bastard"da öldü wunwun idi ismi insanların 10 katı falan büyüklüğünde yaratıklardı soylarının tükendiğini düşünüyoruz (eyvallah)
  akgezenler var bunlar zamanında ormanın çocuklarının insan türüne yaptıkları büyü ile oluşur. ejderha camı ve valeryan çeliğinden silahlarla öldürülebilen ölüleri kendi köleleri halinde diriltip "uzun geceyi getirme" maksadı ile uğraş veren bir tür.

  şimdi insan türü dediğimiz tür büyüler ile ölümden dönebilir yanmayabilir görüler görebilir. bütün bunları düşündüğümüz zaman meşhur "ateşgeçirmez" diyenis'imiz ne ayak? kendisini insan diye biliyorduk ama yanmıyor. akgezen değil duvarın güneyinde. ormanın çocuğu değil. dev değil benden bile kısa zaar (kendi boyumu kadının boyu ile kıyaslıyorum eziklik ortalamasını yükseltmekte üzerime yok) warg olsa wargların yanmamak gibi bir özelliği yok.

  yani kendi içinde bir mantık örgüsü vardı ilk sezonlarında. kurulmuş bir dünya vardı bir westeros tarihi vardı ve yaşananlar o tarihin devamı idi. westeros haritası var mesela bir anda lord varis assos kıtasına ışınlanamaz yani şu anda bunun neresini düzelteyim noktasına getirdiler ve diziyi berbad ettiler.

  geçenlerde hakkında bir video seyrettim turgut uç diye ben akran bir delikanlı. tarzını falan da beğeniyorum normalde ben dizilerden falan teori kasıp detaylarına takılmam ama bu arkadaş biraz detaycı gerçi benim farkettiğim detay detay olmaktan çııkar yani olay detayı geçti. canım bu da böyle oluvermiş idare ediverin haline getirdiler.

  yani kendi coğrafyadan ve kendi tarihinden bağımsız bir "fantastik" dizi haline geldi. seyreder miyim? seyrederim ama bu dakikadan sonra losttan beter bozmuş durumdadır. 11 bölüm kaldı hala bir anda assos'a ışınlanan varis ile khaleesi'miz diyalog kurmamışlar varis'e babama ihanet ettin falan diyor aradan 2 bölüm geçmiş 2 bölüm! hiç mi konuşmadınız? aman neyse saçmalık devam ediyor. fantastik şeyleri severim ama kendi içinde bir mantığı olur iyice olayı batırdılar. toparlayabilmek için üç ejderha da ortalığı yakıp yıkacak bir dünya insan ve onların bugüne kadar gösterilen hikayesi ejderha nefesi ile sönecek! hakkında daha fazla konuşmaya da gerek yok. naruto'yu da böyle bozmuşlardı allahın cezaları. mantıklı bir hayal alemine götüremiyorsanız yapmayın kardeşim bu işleri!
  #453740 sacak alti | 3 yıl önce
   
 12. 25
  büyükşehir belediyesinin reklamından spoilerini yediğim vakidir.
  #453638 bay ego | 3 yıl önce
   
 13. 24
  ülkede her beş kişiden en az üç kişinin izlediği dizi. dün akşam sezonun ilk bölümüyle tekrar sosyal medya camiasını yerinden oynatmıştır. *
  #453632 mecnune | 3 yıl önce
   
 14. 23
  7. sezonu 7 bölüm olacak bir dizi için ilk bölüm sıfır aksiyonsuz geçti. spoiler demeden spoiler veririm zaten sözlük nüfusunda bu diziyi seyreden 3-5 kişi vardır. neyse 7. sezon 1. bölüm niçin çekildiği anlaşılmayan bu kadar beklemeye böyle bir bölüm mü gelecekti diye can sıkan birşey. yani karakterlerimizi bıraktığımız yerde bulduk. deneris zaten westeros'a yelken açmıştı geldi şimdi dragonstone'a john snow king of the north olmuştu hükmediyor işte kendince. tazıyı gördük galiba eğlenceli tek kısmı buydu ateşten korkan birinin ateşetapanlar ile bir yolculuğa çıkmasının absürtlüğünden dem vurduk. fragmanda sersey lenistır her taraf düşman falan demekteydi o durumun altını çizdiler arya desen 6. sezon sonunda frey kesmeye başlamıştı 7. sezon ilk bölümde de aynısı oluyor. sam desen oldtown'da "üstad" olacak güya onların hizmeti ve lağımcılık ile meşgul 5 dakikaya yakın sam'i gösterdiler mesela tabak koyuyor tabak alıyor işte temizlikti hisar işleriydi uğraşıyor ve stannis reisin yıllar önce her yerde söylediği westeros'un neredeyse 4 te 3'ünün bildiği "ejderha kayasındaki ejdercamı" muhabbetini öğreniyor. yani bunun için o kadar pislik temizlemeye gerek yoktu be. westeros coğrafyası dersinden 45 alan herkes bilir ki ejderha kayasının altında zengin ejdercamı yatakları vardır. mesela kasterlirock dediğimiz lenistır yerleşkesi de zengin altın rezervleri ile bilinir. kuzey, westerosun ağaç ahşap işçiliği ihtiyacını karşılar menzil tahıl ambarıdır bir nevi konyası yani oraların uzatmaya gerek yok 8 tane bölüm olacaksa 7. sezon ilk bölümünde işleri bu kadar ağırdan alırsan kalan 7 bölüme birşeyleri sığdırmak için anca ejderhaları ortama salar milleti cayır cayır yakar yandı bitti kül oldu diye olayı losttan beter edersin. he bana kalsa uzasın kitaba sadık kalınsın kalesi bir kereye mahsus olarak yanmamış olsun. ormanın çocukları ölmesin şeker de yiyebilsin stannis reis baratheon bayraklarını her yerde dalgalandırsın demirdoğumlular ekilen tohumlara çullansın... ama nerede varsa yoksa deni'yi bin kişi ile yangına sok hepsini yak deni'yi serbest bırak en az 3 kere falan yaptılar bunu şaka maka. bakalım ben 7. sezonda da hbo'ya yaraşır kocaman bir yangın içinden çıkan deni bekliyorum. beklemiyorum gerçi ama yapacaklar ellaam.
  #453628 sacak alti | 3 yıl önce
   
 15. 22
  tv tarihinin en çok izlenen dizisi malum.tabi durum böyle olunca oyuncuları da tv tarihinde en çok kazanan oyuncularmış.
  kurgudaki 5 ana karakter bölüm başına 9 trilyon gibi bir şey alıyor diye duydum dedim tövbeler olsun bu nası iştir?çok fazla para,baya çok,harbi çok yani.
  #452285 morfeus__ | 3 yıl önce
   
 16. 21
  7. sezonu 7 bölüm 8. sezonu sadece 6 bölüm olacakmış imdb ye göre.
  george r.r. martin tombalağı yemekten zaman ayırıpta kitaplara devam etmemiş olmasının sonucu böyle oldu maalesef. ya da hasedinden, lan biz yazıyoruz yazıyoruz kimse okumuyor herkes diziyi izliyor bi enayi ben miyim diye inadına yazmıyor da olabilir.
  ama diziyi yapan adamları cidden takdir ederim ki 50 bölüm çekseler bile bir şekilde izlenmeyi başarıp paralarını misliyle kazanabilecekken böyle bir yol tercih ediyorlar.
  #452275 bay ego | 3 yıl önce
   
 17. 20
  7. sezonu 2017 temmuz ayında başlayacak deniliyor. ölmez sağ kalırsak demirdoğumlulara destek kabilinden seyredeceğim zira ölen bir daha ölmez. şu sözün güzelliğine bakın bir de diğer ailelerin sözlerine. yok kış geliyor yok aile görev onur yok ateş ve kan yok güçlenerek büyür... yaşasın pyke adası
  #452265 sacak alti | 3 yıl önce
   
 18. 19
  westeros'ta yaşayan başlıca hanedanları şu şekilde olan dünya:

  (bkz: arryn hanesi)
  (bkz: baratheon hanesi)
  (bkz: targaryen hanesi)
  (bkz: stark hanesi)
  (bkz: greyjoy hanesi)
  (bkz: lannister hanesi)
  (bkz: tully hanesi)
  (bkz: martell hanesi)
  (bkz: tyrell hanesi)
  #447410 sacak alti | 4 yıl önce
   
 19. 18
  koltukname'ci arkadaşların, karakterlerine göre yapılmış kitap tavsiyelerini paylaştıkları dizi.
  meraklısı için [koltukname.com/... şurdan].
  #446369 esra rengiz | 4 yıl önce
   
 20. 17
  atatürkün ileri görüşlülüğü kadar olmasa da

  #371542

  bunun haricinde yeni sezonu 2. bölümünde vukuu bulan önemli olay sayısı 2 sezon toplamından bile fazla galiba. ayrıca hodorun geçmişte konuşabildiğini öğreniyoruz bence pek çok şeyden daha büyük bir gelişme bu.
  #446361 sacak alti | 4 yıl önce
   
 21. 16
  her saniyesinde "adam bunu nasıl kurgulamış acaba?" diye düşündüğüm dizi. oyunculara veyahut sahnelere değil, yazara hayranım.
  #439287 pisekar | 5 yıl önce
   
 22. 15
  o son kralı öldürmeyeceklerdi.

  (bkz: hepimiz joffreyiz)* * *
  #439286 murteciler krali | 5 yıl önce
   
 23. 14
  ekşideyken eskiden yerden yere vurduğum ekşicilerin ise manyak mısın dediği dizi. diziyi tabi karı sahnlelerine en psikopat zevk detayını atamayıp ama nedense savaş ortamını karakterlerin ikili üçlü dövüştürmesiyle geçiştirmesinden eleştirmiştim. lord of the ringsi örnek verip ne kadar ahlaka uygun aynı zamanda savaş sahnelerinin hakkını verdiği için neden bu öyle diye eleştirdim. şimdi i bakış açım ise lord of the rings tamamen fantezi özellikle artık hobitle gençlere hitap eden çocuk masalı olamaya doğru ilerleyen peter amca uyarlaması olduğunu düşünüyorum game of thrones sa abilere ablalara hitap ediyor kısaca etmek istiyor. dizi kısaca ben mature olucam diye kasıyor zevk sefa tarkanın karıları üst katta götürüp sonra islam alemini kurtarması gibi bir şey izlettirmek istiyor çünkü zaten ortaçağ böyle avrupada ama işte amerikalı olunca kafa demek ki atalarından gelen silah at avrat yaşantısı özentiliği game of thronesta vucut buluyor. dizi size en değerli ortamını da izlettiriyor en çöp taht oyunları yatak oyunlarını da bu ikisinin oranına göre kalite çıkıyor işte. erkek dizi olarak nitelendiği için nerdlerinde ilikileri fazla olmadığı için karı sahneleri fantesizi hiç bitmiyor işte hatta bunlardan doalayı karakterler yolculuğa çıkamaz oldu bir ara. birde herkesi öldürmek hiç bir karakter ana değildir gibi bir teması var işte ki buda tutmuyor çünkü bazı ortamlara sokmadığı iki üç karakteri var. insan üzülüyor tabi john snowun karda kışta yolculukta geçireceği süper epik maceralar çekebilecek kalite olan bu dizi aryası olan bu dizi prenseslerin kayınvalideleriyle oğlancı oğlunun entrikasını izlettiriyor genelde. şuan 5 sezon mu ne geçti sanki 3. sezonda gibi. bazı sahnelere çok para harcayıp daha fazlası yetmedi hadi yatağa diyor hep. halbuki sexi kullanan çok daha iyi ortaçğ fantezisi olan yapımlar ve bunlar savaş ortamını da veriyor bunu yapan en iyi şey game of thronesta değil. yatakda en iyisi değil savaşta değil epik hikayede değil aşkda hiç değil değerli bir yapımda fanlarının iddia ettiği gibi böyle bir şey gelmedi gelmeyecek bir yapım değil işte lost değil mesela.
  #439269 strangermoon | 5 yıl önce
   
 24. 13
  ekşiciler öyle bi eleştiriyor ki boşverip yeni sezonunu hiç mi izlemesem diye düşünüyorum. inşallah ekşicilerin her haltı eleştirme hastalığına kurban gidiyordur. eğer haklıysalar yapacak bişey yok. izlenebilir tek dizimiz de yalan olmuştur demek ki.
  #439267 bay ego | 5 yıl önce
   
 25. 12
  trt tarafından jenerik müziği otantik bir şekilde coverlanan mükemmel ötesi dizi.

  [www.facebook.com/...
  #431024 bensaksidegilim | 6 yıl önce
   
. . .