yasadışı kalp

 1. 4
  organ mafyasının kaçırdıkları mağdurdan alıp, parayı basan adamın yakınına naklettikleri kalptir. bu işleme de (b: yasadışı kalp nakli) denir.
   
 2. 3
  yasakların yasallaştıramadığı kalptir. isyandadır hep, kavuşmaya karşı kavuşamamadır niyeti. mutluluğu inatla reddeder; mutsuzluk besin kaynağıdır...
  fuzuli bir hayatın, fuzuli bir parçasıdır...
  #271935 adeviye | 9 yıl önce
   
 3. 2
  sınırdan vizesiz kaçak yollarla sokulmuş kalptir.bulunduğu yerde öldürülmesi hayra vesiledir.
  #271858 asyali osmanli | 9 yıl önce
   
 4. 1
  *yasak aşk karşısında yasadışı eylemler yapmak isteyen kalptir.tüm yasakları ,engelleri ve tabuları yıkmak isteyen kalptir.ama aynı zamanda da aşk karşısında dişini sıkıp yaşamak isteyen kalptir.*

  yasaklardan korktuğumuz için sevemediğimiz kişiler vardır veya korkmaktan sevemediğimiz kişiler,yıkamadığımız aşamadığımız engellerin ardında.
  yasak olan kişi ise çoktan bütün yasadışı olan eylemleri yapmıştır.karşındakinin sözlerini habersizce almıştır muhatap ondan başka bir söz söyleyemez olmuştur.sonra gözlerini almıştır,muhatap ondan başkasını göremez olmuştur.en sonra da kalbini almıştır.ve artık yasaklı ölümüne bir sevda başlamıştır, tek taraflı.
  ve bütün bu yasaklar karşısında bütün tabuları yıkmak isteyen kalptir yasadışı kalp..

  "Sizi görünce..
  gelecekte çekeceğim acıların önünde saygıyla eğildim!" der bir şair.bile bile lades demiştir.yenileceğini bile bile girer mi insan savaşa..girmiştir.

  şimdi böyle bir aşkı yasaklasak da mı saklasak? bence hem yasaklasak hem de saklasak.
  #271854 feryâd-i ebkem | 9 yıl önce
   
. . .