hüsnü mübarek

 1. 1
  ismi ingilizceye çevrildiğinde, uşak; fıransızcaya çevrildiğinde kavşak anlamına gelen sömürge artığı, iş-birlikçi kraldır...ismi sadece arapçaya çevrilemez...gramere, semantiğe, hermönetiğe, imla kurallarına aykırıdır...
  #58238 ankebutrb | 11 yıl önce
   
 2. 2
  gizliden hayatından esinlenilerek denzel washington'un başrolünde oynadığı " the manchurian candidate - mançuryalı aday " filminin yapımcılarına ilham kaynağı olacak kadar konjenital satılık ruhlu biri.
  #58329 kalemshor | 11 yıl önce
   
 3. 3
  mısır gibi güzel ve mübarek bir ülkenin başına bela olmuş olan modern firavun.
  #58340 zehir gibi | 11 yıl önce
   
 4. 4
  mübarek mi acaba?

  hayır yani isim, soyisim nerdeee; adam nerde.
  al bi de bizden;
  (bkz: abdurrahman yalçınkaya)
  #59044 tek olanin ilki | 11 yıl önce
   
 5. 5
  hüsnü mübarek yardımcılarından birine "söyle bakalım, ben mi büyüğüm yoksa nasır mı büyük" diye sormuş. bunun üzerine yardımcısı "tabii ki siz büyüksünüz efendim" demiş.

  mübarek "neden büyüğüm" demiş. cevap, "nasır İsrail'den korkardı siz korkmuyorsunuz o yüzden" olmuş.

  mübarek yine sormuş "söyle bakalım ben mi büyüğüm yoksa enver sedat mı büyük." cevap, "siz büyüksünüz" olmuş. "neden" diye sormuş mübarek. cevap "Çünkü enver sedat İhvan-ı müslimin'den korkardı siz korkmuyorsunuz."

  hüsnü mübarek hep "en büyük sizsiniz efendim" cevabı karşısında işi ilerletmiş ve "söyle bakalım, Ömer mi (hz. Ömer) büyük ben mi büyüğüm." yardımcısı yine "siz efendim" demiş. neden büyüğüm peki?

  "Çünkü Ömer Allah'tan korkardı, siz korkmuyorsunuz!"
   
 6. 6
  hüsnü nâmübârek.
  #120047 luppiye | 10 yıl önce
   
 7. 7
  israil büyük elçisini geri çağırarak ve refah sınır kapısını açarak şaşırtmıştır. tepkisi ne kadar sürecek merakla bekliyorum.
   
 8. 8
  ödlek hüsnü.
  #139658 asyali osmanli | 10 yıl önce
   
 9. 9
  (bkz: #139659 /"> #139659 )

   
 10. 10
  ''(b: kendini sattın hüsnü. şarkıyı sattın. devrimi sattın. çocukların hayallerini sattın. mısır'ı sattın hüsnü. )özgürlüğü sattın, bir halkın gülüşünü sattın... kendi koltuğunu korumak için çocukların öldürülmesini sevdin hüsnü. köpekliği sevdin, bir milletin yok oluşunu sevdin, soysuzluğu sevdin.. firavunluğu seçtin. hüsnü aşağılık bir kukla olmayı seçtin. 1,5 milyar bedduayı seçtin... insanlığı öldürdün hüsnü. vicdanı öldürdün ve en çok çocukları öldürdün! onun için soysuz bir vedayı bile hak etmiyorsun! zulüm piramidinde ölümü bekle şimdi! ihvan-ı müslimin seni hiçbir zaman unutmayacak hüsnü! 21. yüzyıl seni hiçbir zaman unutmayacak. unutma dönüş yalnız Allah'adır...''

  (bkz: güven adıgüzel)
  (bkz: çete)
  #230433 ubeyit hatipzade | 10 yıl önce
   
 11. 11
  kombinasyon olarak, çok güzel olan ad ve soyad..

  hüsnü mübarek, mübarek hüsnü...
  #230436 sevimer | 10 yıl önce
   
 12. 12
  bir slogana daha malzeme olmuştur filodan önceki mısır'ın geçit vermemesi sorununda.

  "hüüüsnü mübarek!
  neren mübarek!?"
  #230439 genocide | 10 yıl önce
   
 13. 13
  la hüsnü la mübarek.
  #230514 kelebek etkisi | 10 yıl önce
   
 14. 14
  28 ocak 2011 günü,cuma namazından müteakip rejiminin yıkılacak olduğu söylenen* diktatör.

  www.analizmerkezi.com/...
  #260443 mustehzi | 10 yıl önce
   
 15. 15
  beyler itiraf ediyorum, yarın cuma namazından sonra mısır'ın yönetimini kırarak hüsnü mübarek'ten kırdın işte mübarek olarak devralıyorum..
   
 16. 16
  tunus, mısır, yemen ve bağdat'taki bombalı saldırıdan sonra gitmesinin hayra mı, şerre mi sebep olacağı belli olmayan yönetici. ortadoğu'da bir çok yerin aynı anda karışması ve hükümetlerin teker teker devrilme noktasına gelmesi haliyle kuşku uyandırıyor. diktatörlük yıkılsa da nasıl bir rejim oluşacak, gelen gideni aratacak mı belli değilken sevinemiyor da kimse. bu kuşkuların hepsinin sebebi zeitgeist'ten kaynaklanıyor olsa gerek.
  ''ilk baş yöneticiyi uyarırız. eğer dinlemezse ajanlarımızla halkı kışkırtırız. halk ayaklanır ve bu ayaklanma sanki bütün ülkedeymiş gibi gösteririz. daha sonra yöneticiyi darbeyle ya da başka bir şekilde deviririz." tanıdık geldi sanırım.
   
 17. 17
  ve an itibariyle devrik lider.*
  #260843 mustehzi | 10 yıl önce
   
 18. 18
  az evel mısırı korumaya yemin etti.
  vallahi yemin etti. *
   
 19. 19
  henüz devrilmemiş liderdir. kendisi devlet başkanıdır. hükümeti feshetmiştir.

  henüz başarıya ulaşamamış bir devrim süreciyle mücadele etmektedir.

  herkesin kozunu oynadığı bu oyunda günah keçisi olarak hükümeti hedef göstermiş olup bu hamle halkı teskin etmeye yetmeyecektir. olayların büyük müsebbibi kendisidir.
  #260846 kite runner | 10 yıl önce
   
 20. 20
  hala devrilmemiş liderdir.  --- alıntı ---

  cuma gününü öfke günü ilan eden mısır'daki ulusal ve islamcı hareketler, hüsnü mübarek'in görevi bırakması, hükümetin istifa etmesi, mısır meclisi'nin fesedilmesi ve ulusal birlik hükümeti kurulması talebinden geri adım atılmayacağını açıklamıştı.

  hüsnü mübarek'in sadece hükümeti görevden almakla yetinmesi karşısında mısır halkının ne yapacağı merakla bekleniyor.

  isra haber

  --- alıntı ---

  www.israhaber.com/...
  #260849 tutuncu kedi | 10 yıl önce
   
 21. 21
  konuşmasında görevi bırakmaya hiç niyeti yokmuş imajı veren şahıs.
   
 22. 22


  --- alıntı ---

  Hüsnü Mübarek'in önemli bir açıklama yapacağını haber alan göstericiler, konuşmasını dinledikten sonra "Halk, rejimin düşmesini istiyor" ve "Mübarek defol!" şeklinde slogan attı.

  Bu sloganlar, halkın Mübarek'e doğrudan ilk yanıtı olarak değerlendirildi. Uzmanlara göre Mübarek'in açıklaması, halkın beklentisinin çok çok altında kaldı.

  Gösteriye katılan bir Mısırlı "Devrime kadar protesto gösterileri devam edecek. Mısır, özgür bir ülkedir. Ülkeyi harabeye çeviren bu aşağılık rejim düşünceye kadar gösterilere devam edeceğiz. Kanserden kurtulabilmemiz için kökünden kesilmesi gerekir. Ülkemizi böylece kurtarırız" dedi.

  isra haber

  --- alıntı ---

  #260875 tutuncu kedi | 10 yıl önce
   
 23. 23
  inşallah devrilecek olan liderdir.

  --- alıntı ---

  Abdulfetuh, Hüsnü Mübarek'in konuşmasından sonra yaptığı kısa televizyon konuşmasında "İhvan-ı Müslimin olarak, ülkede yaşananlardan Mübarek'in sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Bundan ötürü öncelikli talebimiz, Mübarek'in gitmesidir" dedi.

  --- alıntı ---

  #260877 tutuncu kedi | 10 yıl önce
   
 24. 24
  komik adam. hükümetin istifasını istiyor, mısır'ı koruyacağını söylüyor, yapılması gereken reformlar konusunda baskı yapacağını iddia ediyor. yapacağı her şey mısır halkının iyiliği içinmiş. hı hı, halkın seni çok seviyor, tek dertleri hükümetti. ey namübarek, halk ne istediğini söylüyor işte, aç gözünü. meydanlara inenleri "mısır'ı yıkmak ve rejiminin meşruiyetini yok etmek için geniş bir girişimin parçası" diye nitelersen tabi ki sözümona güvenlik güçlerinin yaptığını da haklı görürsün. e adam da haklı tabi kendince, onca yıllık iktidar kolay kolay bırakılır mı ya!
  bu bölgedeki olayları tek yanlı değerlendirmemek, tek bir sebebe bağlamamak gerek elbette. neler oluyor, kimlerin rolleri var, nereye varcak yaşayarak öğreneceğiz. popüler tabirle, tarihe tanıklık ediyoruz.
  #260909 mi teris opisas | 10 yıl önce
   
 25. 25
  "onlar direnirse ben de direnirim. "
  (bkz: babayı almak)