fethullah gülen

 1. 231
  (bkz: #414886/">#414886)

  onun hakkında söylediklerimin altına imzamı, dün bugün yarın; atarım.
  ama millet* hakkında halt ettiğime kalıbımı basarım.
  #447204 spartacus | 4 yıl önce
   
 2. 230
  hakkında yapılan tanımların sahiplerinin (sözlüğün eski yazarları oluyor) kaç tanesinin zamanında hakkında yazdıklarının altına bugün de imza atacağı merak edilen şahıs. benimki kuru bir merak sadece. yoksa rüzgar tersine döndüğü zaman yine kandırılanlar olur. benim merakım sade istatistik azizim. yoksa zamanında tel kadayif rumuzu ile buralarda kendisine hıristiyan dediğimde taşlandığım hakikatti.
  #447148 sacak alti | 4 yıl önce
   
 3. 229
  türkiye'nin kanayan yarası. ulan adamı yıllardır bitiremediler. inşallah yakındır bundan da kurtulmamız.
  #447135 gonlumsende | 4 yıl önce
   
 4. 228
  * * emekli maaşı kesilmiş kişi. *
  #447117 esra rengiz | 4 yıl önce
   
 5. 227
  muhterem fethullah gülen hazretleri biricik pek değerli hocamız tek ceketli o beddua değildi siz yanlış anladınız bre gafiller hoca efendinin kısaltılmış hali ...
  #432919 ab i hayat | 5 yıl önce
   
 6. 226
  pensilvanya bölge imamı. evinin ve tüm evlerin abisi.
  #423487 bay ego | 6 yıl önce
   
 7. 225
  sık sık müslümanlara beddua seansları düzenleyen ihtiyar.
  #423485 turuncuadam | 6 yıl önce
   
 8. 224
  --- alıntı ---

  her hâlimizde, her tavrımızda, her davranışımızda, iman-ı ekmel, ihsân-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeli, hayatımızı bu atkılar arasında bir dantela gibi düzgün işlemeye bakmalıyız. bunda çok defa tam başarılı olamayabiliriz. bazen falsolar cereyan edebilir. fakat o hâl bizi o doğru duygu ve doğru düşünceyi vird-i zebân etmeden alıkoymamalı. düşsek, sürçsek bile yine kalktığımız zaman "el ihsan ve'l ihlas" demeliyiz.

  --- alıntı ---

  04/08/2014 tarihli sohbetinden...
  #423370 minel infirad | 6 yıl önce
   
 9. 223
  (bkz: kimse yok mu)...
  #423063 spartacus | 6 yıl önce
   
 10. 222
  okullarını kapatanlara ettiği beddualardan beklemiştik; lakin olmadı. bedduasının tuttuğuna o kadar inanılıyor ki istanbul'a ne zaman yağmur yağsa, talebeleri nuh tufanı kopuyor diye yaygaraya başlıyor. bir beddua ile israil'i de yerle bir edebilir belki..
  #423060 minel infirad | 6 yıl önce
   
 11. 221
  gazze için taziye mesajı yayınlamış. mesajındaki siyasi kısımları ki ucuzluktur, duadan başka elimizden bir şey gelmezi ve yaw itikaftaydım keratalar haber vermemişler ondan geç kaldım bahanesini çıkartırsak makul sayılabilirdi.

  --- alıntı ---

  'islam âleminin ramazan-ı şerif'in maneviyatına girdiği, hakk'ın rızasını kazanmak için kadir gecesi'ni aradığı mübarek günlerde israil ordusunun gazze 'ye ve mazlum filistin halkına yönelik saldırısından itikafta bulunduğum esnada haberdar edildim. kadın ve çocuk demeden masum insanların topyekün bir saldırı sonucu katledilmesini hiçbir vicdan kabul edemez.

  yıllardır tarassut altında yaşayan ve insani ihtiyaçlarını karşılamaktan bile mahrum bırakılan gazzeli kardeşlerimizin yaşadığı acılar, insaniyetini yitirmemiş herkesi ve bütün yeryüzünü ihtizaza getirecek kadar büyük.

  devletler çapında güçsüzlüğümüzün ve dünya dengesinde hiçliğimizin ağırlığını bir kere daha hissediyoruz. saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize cenab-ı erhamürrahimin'den rahmet, yakınlarına ve bütün filistin halkına başsağlığı dilerim.

  israil'in gazze'ye yönelik bu saldırısının bir an evvel sona ermesi ve barışın sağlanması için elimizden gelen sadece tazarru ile cenab-ı hakk'ın rahmet ve gayretine sığınmak.

  allah'ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde mevla'dan, bütün mazlumlara ve hususan gazzeli kardeşlerimize yardımcısı olmasını niyaz ederim.''

  --- alıntı ---
  #423047 mulkiyetsiz | 6 yıl önce
   
 12. 220
  (bkz: günah keçisi)

  kurduğu yapılanma yeni bir strateji ile akp ile anlaşmaz ise, ve bu tape iddilarına bir izahatla erdoğanı ikna edemezse, muhtemek türkiye'de varlığı sona erecek bir oluşumun başı.

  bu yukardaki herkesin öngörüsü. oysa bunların bir kısmının hapse girmesi ak parti ve erdoğan sonrası iktidarlarını perçinler. bir grubu veya yapıyı güçlendirmek için siyaset gereği hapse atmak gibi.
  #416977 zaloglurustem | 6 yıl önce
   
 13. 219
  kurulacak partinin fahri genel baskanidir.
  #416954 tek olanin ilki | 6 yıl önce
   
 14. 218
  chp,mhp,bdp için oy isteyen şakirtleriyle birlikte siyaseten boyunun ölçüsünü alan cemaat lideri.

  allah gözpınarlarına zeval vermesin ki,bu yenilgisine de ağlayabilsin diye dua edelim inşaallah.

  ve biraz da ironiyle karışık ahmet kaya abimizden biraz da sen ağla şarkısını armağan ediyorum. * * *
  #416943 turuncuadam | 6 yıl önce
   
 15. 217
  ismi intihallerle gündeme gelmiş zattır. doğru mudur, değil midir bilemem. yazıyı okuyun, araştırın, karar verin. bahsi geçen kitaplar elimde olmadığı için karşılaştırma yapamadım.

  (webarsiv.hurriyet.com.tr/...
  #416709 tek olanin ilki | 6 yıl önce
   
 16. 216
  artık hocaefendi olarak anmaya dilimin varmadığı şüpheli kişi.
  olmasaydı sonumuz böyle.
  #416708 tek olanin ilki | 6 yıl önce
   
 17. 215
  (bkz: fethullah gülen e yönelik her eleştirinin su i zan veya gıybet olduğu)*
  #416704 zerre | 6 yıl önce
   
 18. 214
  2. ceketi olmayıp 50 milyar doları olan dava adamı
  #415847 rumeysa- | 6 yıl önce
   
 19. 213
  --- alıntı ---

  21. yüzyılın lawrence'ı.

  --- alıntı ---

  **
  #415797 dutyemisgeveze | 6 yıl önce
   
 20. 212
  zaman gazetesinden ekrem dumanlı adlı köşe yazarına röportaj vermiş, bedduayı, bbc'yi falan saymazsak şimdiye kadar susmuş hocanın dedikleri bir hafta boyunca gazetede yayınlanacakmış : www.zaman.com.tr/...

  şimdilik ahmet keleş'in star gazetesine verdiği röportaj daha çok ses getirmişe benziyor.
  #415730 mulkiyetsiz | 6 yıl önce
   
 21. 211
  hele bi okuyun abiler ablalar... tinyurl.com/...
  #415588 sohrap | 6 yıl önce
   
 22. 210
  zaman gazetesinde yazmaya başlayacakmış, rte ile çatışmak için beddua'dan daha isabetli bir klasman seçmiş görünüyor, hayırlı olsun.
  #415571 mulkiyetsiz | 6 yıl önce
   
 23. 209
  bizi bir kere, onları onlarca kere kullanmış adam.. kimleri?
  biz bir kere ölürken, onlar kaç kere?
  bizi bizim adımıza bizden daha onlarcılığı siyaseten şiar edinmiş adam.
  dengeler adına ilkesinden aman ha aman korkan, çekinen, her şakirdi uzak tutan adam..

  biz hep dedik ki, la ümmet bu, onun bunun hakkında kötü söz etmeyelimi bir yana, eleştirmeyelim, biraz sineye, biraz dil altına, biraz yutkunmaya çekelim.. çektik.. biz çektik. biz iyi biliriz çekmesini.. sigaya çeker, sılaya çeker, kızağa çekeriz.
  yirmisekiz şubat'tı, men dahi bu sözlükte o güne dair yazarken, aynı zât'ı âlilerinin bedduası gibi beddua etmiştim. mülaene de değil üstelik, bildiğin kimse yoktu karşıda, ben öyle tavşan-dağ hesabı söylemiş geçmiştim.. #364465/">#364465

  çünkü kendimizi bildik bileli, biz yağmurda, çamurda, karda, doluda, orda burda dışarıda kalmış, onlar aman ayağı incinmesin, aman gözüne kem göz değmesin diyen ebeveynin çocuklarıydı..
  seksende gizlendiler, ne meydanda adları sanları vardı ne ateş başlarında ne de ateş düşen ocaklar yakınında.. onların davası büyüktü, köprüyü geçene kadar ayıya dayı demeyi tekellüm ediyorlardı korunaklarda..
  doksanlarda da değişmedi bu, bilhassa refah-yol zamanlarında ayyuka çıkarak izlediler yangını. onlar büyüyecek, güçlenecek, hakim olacak işte o zaman millet görecekti neden bu kadar samanaltından gittiklerini... ta o vakte dek hiç kimse, ses çıkarmayacak ve hiç bir olaya kesinlikle karışmayacaktı.. gerekirse rüşvet verecekler, açılacaklar, kadeh tokuşturacaklar, araziye uyacaklar ve her halta eyvallah diyecekler ama asla yoldan dönmeyeceklerdi.. yol?

  yıl mı? 2002-2014 özellikle rakamla.. planlar bir bir işlemeye, teker dönmeye başladı. iki büyük hatip birbirini buldu. ve büyük ortak noktaları-paydaları-işleri vardı..
  ikisi de evvela bir büyüğe tabii idi.. ikisi de o büyüklerinin çizgilerinden, yolundan, yordamından geri adım atmış, çark etmişti.. birinin bulunduğu yerde bilmem kaç ayrı kol türemişti. diğeri bütün kolları bir yere toplayacaktı.
  tek yolu vardı bunun? ılıklık.. argodaki karşılığına bakınız lütfen.. ılımlı islam.. merkez sağ. mutedil anlayış, liberal ekonomi, ameri-can modeli.. özelleşme ve tekelleşme.. nedir, nasıl olur?
  işte ne olduysa bu iki büyük hatibin bir araya gelişiyle oldu. millet bir şekilde her ikisinin de üstadından korkutulmuş, her ikisinin de üstadını bir şekilde alt etmeyi başarmıştı. çünkü onlar e-ğil-mi-yor-du... çünkü millet peynir gemilerini seviyordu. hatip lazımdı hatip.. çünkü millet millet olma özelliğini çoktan yitirmişti..
  derken hikayeyi biliyorsunuz.. palazlanma. orantısız ve mesnetsiz büyüme.. iktidar olan belli de muktedir olanın bir karşılığı henüz yoktu. işte size ayrışma noktası..

  şimdi ne pahasına olursa olsun, cemaat liderinin israil v.s. tavrına bir tepki olarak ak partinin ümmet gözünde yine yeniden ehven oluşu söz konusu..
  atilla ilhan o kafayla yazamazdı ama siz bi deneyin: hangi ümmet ?

  #414886 spartacus | 6 yıl önce
   
 24. 208
  (bkz: cebrail gelip parti kursa oy vermem)
  #414668 turuncuadam | 6 yıl önce
   
 25. 207
  namını borçlu olduğu dinden çalan yolsuz, konjonktür adamı.

  hadi türkiye kabahatli,ihh suçlu. ne de olsa onlar yürümüşlermiş senin otoritelerinin üzerine(!)
  öyle ya,şakirtlerin böyle savunuyor seni.
  peki adam usame bin ladin sana ne yaptı ulan! papa bile üzüntü duyduğunu belirtirken,senin o büyük sevincin neden!? bir müslümanın hunharca katledilip okyanusa atılmasından nasıl mutlu olabilir insan? hiç aklına kabri meçhul üstâdın gelmedi mi? o kabirsizlik hüznü de mi sarmadı gönlünü?
  bedduandaki modern hukuku bu cinayetin hiç evresinde duymadık senden. demokrasiyi duymadık. uluslararası hukuku çiğneyenlerin bu cinayetine de sevinmiştin,mavimarmara'ya da. rahatsızlığın şehitlerimizeydi; otoritene dünyayı dar ettiler diye. sen ki,saddam'ı iran ile savaşırken öven,dünyaya kafa tutunca yeren ve abd lehine vaazlar veren! unutmadık ulan unutmadık! 80 yıl bu ülkede yapılan zulümlere âmâ oldun,lâl oldun da rahmetli erbakan'a aslan oldun! unutmadık ulan unutmadık! süleyman demirel masonunun huzurunda el pençe divan durup hoşgörü ödülü takdim edişin geliyor gözümün önüne ve sonra 28 şubat sürecinde darbecilere yaptığın iltifatlar! unutmadık ulan unutmadık (b: beceremedin bırak) deyişini! dinden çalıp füruattır diyerek darbecilerin işini kolaylaştırdın. oysa üç sene öncesinde (b: allah'ın emridir) diyen de sendin ulan sendin!

  sen bilmezsin,fakat altın nesil serisinden tanıdığım sendin! bir hikaye anlatıyordun;ikinci dünya harbinden. alman tanklarının bir bataklığına saplandığını ve önde gidenlerin bir an bile duraksamadan devam ettiklerini. arkalarından gelenler için kendilerini feda edişlerini anlatıyordun. hayran hayran dinlemiş ve yaptığın hataları bu hikaye örter olmuştu. sonra ilk gençliğimde işkillenmeye başladım. 28 şubat kopuş oldu. ve şimdi net olarak soruyorum (b: kim var arkanda ulan kimin için feda ediyorsun önde gidenleri!?)
  yoksa o altın nesil tasviri (b: üstün nesil) iddiasındaki aşağılıklar mı?!
  #414449 turuncuadam | 6 yıl önce
   
. . .