bitcoin

 1. 1
  gerçek hayatta bir karşılığı olmayan elektronik yani sanal para birimi.
  #415617 sohrap | 6 yıl önce
   
 2. 2
  gerçek hayatta en az dolar kadar karşılığı olan bir para birimi. zira dolara çevrilebiliyor. kullandığımız paranın da sanal olduğunu düşününce, 'daha da sanal para' diye tanımlanması gereken, alt yapısını tam çözemediğim ama bence gelecek vadeden para birimi. bilgisayar ile üreterek, bitcoin karşılığında birşeyler satarak ya da düşük miktarlarda ücretsiz dağıtan sitelerden faydalanarak elde edebilirsiniz ve dünyanın her yerine anında ödeme yapabilirsiniz.

  (bedava-coin.blogspot.com.tr... )
  (bedavabitcoin.wordpress.com... )
  (bitcoin-rehberi.blogspot.com.tr... )
  #426694 ommadawn6 | 6 yıl önce
   
 3. 3
  gerçek hayatta karşılık gören, ama özünde bir emeğe ve değere dayanmadığı için aslı para olmayan birimdir.

  paranın aslı iş ve değer olmalıdır. yani çalışarak elde edilmiş olması, ya da altın gibi bir değere sahip olması. bitcoinde bunlar olmadığı için kurnaz girişimci buluşudur sadece.
  ama iş görüyor derseniz, değer algısı ile iş görüyor sadece. mesela doları şu anda amerika istediği kadar basıp satıyor kimse bir şey demiyor, bunun karşılığı var mı demiyor, kendi emeğini fütursuzca o bir kağıt parçasına gömüyor. ve herkes böyle yaptığı için, yani algılar artık o kağıt parçasının değerli olduğuna kanaat getirdiği için de dolar değerli oluyor.
  işte bu da aynı doların bugünkü pazarlanma mantığı ile ortaya çıkmış, ondan esinlenilmiş bir yatırım aracıdır.
  bence destek verilmemelidir diyeceğim ama, atı alan zaten üsküdar'ı geçmiş.
  #426701 zehir zemberek | 6 yıl önce
   
 4. 4
  işlem gücüne dayanır. ekran kartınızın işlem gğcünü paylaşırsınız az da olasa para kazanabilirsiniz. güçlü ekran kartlarıyla coin basan mini işletmeler bile var. hatırlamışken bakayım benim coinler doğurmuş mu?
  #426756 bay ego | 6 yıl önce
   
 5. 5
  kripto para yani bitcoin oldukça yaygınlaşmaya başlamış ve borsaları kurulmuş. buna istinaden almak ve ticaretini yapmak isteyenler için papara güvencesini gördüğüm www.vebitcoin.com... siteyi tavsiye ederim.
  #456498 yhamzak | 1 yıl önce
   
 6. 6
  “Babamın x yılında almadığı arsanın şu anki fiyatı” hayıflanmasındaki arsanın yerini alan kripto para birimi.